islamic-sources

  1. صفحه اصلی

  2. کتاب

  3. الگوهای رفتاری حضرت زهرا

  الگوهای رفتاری حضرت زهرا

  دانلود

   Download

  الگوهای رفتاری حضرت زهرا
  Rate this post
  توضیحات مشخصات نظر

  بسم الله الرحمن الرحیم

  فاطمه زهرا (س)، زنی که در حجره ای کوچک و خانه ای محقر، انسانهایی را تربیت کرد که نورشان از بسط خاک تا آن سوی افلاک و از عالم ملک تا آن سوی ملکوت اعلی می درخشند.

   (آری) تمام ابعادی که برای زن و برای یک انسان متصور است، در فاطمه (س) جلوه کرده است. (ایشان) یک زن معمولی نبوده است، یک زن روحانی، یک زن ملکوتی، یک انسان تمام معنا انسان، تمام نسخه انسانیت، تمام حقیقت زن، تمام زن، تمام حقیقت انسان.

   نسخه های رفتاری فاطمه (س) بهترین الگو برای پرورش انسان ها و تکمیل شخصیت اجتماعی است.. و آنچه می آید جلوه ای از زندگانی این زن ملکوتی است که همیشه چراغ راه انسانها است، شخصیتی که نه تنها مسلمین بلکه تمام انسانهای آزاده و طالب رفتار انسانیت از ایشان الگو می گیرند. درباره ابعاد شخصیتی ائمه معصومین (ع) ابعاد تاریخی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، و… کتابها، جزوات و مقالات زیادی نوشته شده است که هر کدام در جایگاه خود شایسته و نیکو است، اما آنچه امروز بیش از همه مورد توجه و نیاز جامعه است تهیه الگوهایی از این بزرگواران است که به راحتی بتواند الگو است، و شکی نیست جامعه شیعی ما شیفته الگو گرفتن از این بزرگواران است که به راحتی بتواند الگو قرار گیرد، امروزه افراد، خصوصا نسل جوان ما به دنبال الگو است، و شکی نیست جامعه شیعی ما شیفته الگو گرفتن از این بزرگواران است به نحوی که بسیار مشاهده گردیده که افراد پس از مدتها جایگزینی فرهنگی مجددا دنبال فرهنگ ناب اهل بیت (ع) می گردند تا بتوانند جان تشنه خویش را سیراب کنند. آنچه ما را بر آن داشت تا روی این موضوع کار شود دقیقا در راستای مطالب فوق است. آنچه اکنون تقدیم می گردد تنها گوشه ای از این دریای بیکران است که بنام الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) نام گرفته است. همانطور که بیان شد الگوهای رفتاری، مجموعه ای از رفتارهای عملی تمام امامان معصوم است که انشاءالله به زودی در مجموعه های جداگانه تقدیم می گردد.